در سخنانی که نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در دیدار با رهبری بیان کردند، نکته قابل توجهی وجود دارد و آن، تأکید نمایندگان 4 تشکل دانشجویی بر ضرورت اصلاح ساختارهای سیاسی کشور بوده است.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان پیشنهاد «بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه و بازنگری قانون اساسی بر همین محور» را مطرح کرد؛

نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیاز به اصلاح ساختارهای سیاسی و اجتماعی را امری لازم جهت جلوگیری از ورود مدیرانی ناسالم و ناشایست به سطح کلان سیاست‌ورزی در جمهوری اسلامی دانست و گفت: «فرصت بازسازی ساختار سیاسی کشور، تنها با ورود جوانان به حلقه‌ی بسته و خسته‌ی سیاست‌مدارانِ پا به سن گذاشته و به رسمیت شناختن صورت‌بندی‌های جدید سیاسی ممکن است.»

همچنین دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی ریشه‌ی بسیاری از ناکارآمدی‌ها به‌خصوص در حوزه عدالت‌گستری را در «ساختارهای ناتوانی» دانست که امکان تحقق آرمان‌ها را فراهم نمی‌کند.

نماینده دفتر تحکیم وحدت نیز با تأکید بر اصلاح ساختار اعلام کرد: «جمهوری اسلامی باید باور به مردم را نه‌تنها در کلام بلکه در عمل نشان دهد؛ به همین منظور ساختارهای مشارکت مردمی باید اصلاح شود و عرصه‌های نوین ایجاد گردد.»

نماینده بسیج دانشجویی نیز که ظاهرا به خاطر برخی ملاحظات نتوانست جز در مورد دو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی از لزوم اصلاح ساختار سخن بگوید، این سوال را از رهبری پرسید که «اشکالات امروز کشور و خاصتا نظام سیاسی، اداری و اقتصادی را ناظر بر کارگزار می‌دانید و یا ساختار؟»

تأکید نمایندگان تشکل‌های دانشجویی بر ضرورت اصلاح ساختارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور اتفاق میمون و مبارکی است که در نقطه آغازین گام دوم انقلاب صورت گرفته؛ موضوعی که مدت‌هاست توسط محمود احمدی‌نژاد و در قالب نامه‌هایی به رهبری مطرح شده بود و بخشی از همین دانشجویان وی را به ساختارشکنی، تضعیف نظام و حرکت در مسیر تقابل با انقلاب متهم کرده بودند.

پاسخ رهبری اما روشن و صریح بود: «ساختار قانون اساسی ساختار خوبی است، یعنی اشکالی ندارد... من مشکلی در ساختار نمی‌بینم. ما کارگزارها اشکال داریم.»

منبع : برای اندیشه |تأکید نمایندگان تشکل‌های دانشجویی بر ضرورت اصلاح ساختار
برچسب ها : اصلاح ,دانشجویی ,ساختار ,نمایندگان ,اسلامی ,ساختارهای ,نمایندگان تشکل‌های ,اصلاح ساختار ,ضرورت اصلاح ,اصلاح ساختارهای ,تشکل‌های دانشجویی ,نم